Достапни линкови

logo-print

Загриженост за трошењето на фондовите за реконструкција во Авганистан


Специјалниот инспектор кој ги надгледува проектите за реконструкција во Авганистан препорача официјален Вашингтон да внимава на тоа колку пари троши покрај корупцијата и безбедносните проблеми во земјата. Џон Сопко изјави дека американската влада има одобрено 20 милиони американски долари за реконструкција во Авганистан. Парите се уште не се потрошени. Според Сопко, со повлекувањето на американските трупи од земјата во следниве две години, на американските инспектори ќе им биде отежната проверката на трошењето на парите за реконструкција.
XS
SM
MD
LG