Достапни линкови

logo-print

Најавено формирање на најголемата авиокомпанија во светот


Медиумите јавуваат дека со спојувањето на авиокомпаниите “Американ Ерлајнс” и “Ју Ес Ервејс” ќе се создаде најголемиот авиопревозник во светот. Договорот меѓу двете фирми треба да се официјализира денеска по што треба да се добие одобрение од суд. Медиумите јавуваат дека новата компанија ќе функционира под името “Американ Ерлајнс”
XS
SM
MD
LG