Достапни линкови

logo-print

СДСМ не оди на локални избори


генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров

генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров

СДСМ останува на одлуката да ги бојкотира локалните избори. Централниот одбор на партијата на синоќешниот состанок ја потврди ваквата одлука. „Ние немаме намера да функционираме под ултиматум. Нашата одлука е недвосмислена. Без политички договор за излез од кризата која подразбира и обновување на легитимитетот на институциите, ние на локалните избори нема да учествуваме“, изјави за Радио Слободна Европа, генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров.
XS
SM
MD
LG