Достапни линкови

logo-print

Падна хеликоптер во близина на Баку


Azerbaijan -- A state flag flutters in the wind on an oil platform in the Caspian Sea, 22Jan2013

Azerbaijan -- A state flag flutters in the wind on an oil platform in the Caspian Sea, 22Jan2013

Најмалку тројца членови на екипажот загинале при пад на хеликоптер во Каспијско Море во близина на главниот град на Азербејџан – Баку. Локалните медиуми јавија дека воен хеликоптер паднал во морето и оти спасувачки екипи се на теренот. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG