Достапни линкови

logo-print

Семејство загина од експлозија на бомба во Авганистан


Во експлозија на крајпатна бомба во јужен Авганистан загинале шест членови на едно семејство кои патувале со возило. Властите на провинцијата Хелманд каде што се случила експлозијата велат дека загинале 4 мажи и две жени. Најчесто жртви на крајпатните бомби се цивили, а бомбите многу се користат од талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG