Достапни линкови

logo-print

Две лица уапсени во врска со стрелањето врз Харикиан


Ерманските власти соопштија дека две осомничени лица се уапсени во врска со стрелањето врз претседателскиот кандидат Парир Харикиан.
Станува збор за Качатур Погосиан и Самвел Харутиниан кои признале дека се вмешани во нападот за кој мотивите се уште не се објавени. Кандидатот Харикиан е на домашно лекување по успешната операција во која од рамото му е изваден куршум.
Тој најави дека ќе ја продолжи кампањата за претседателските избори на 18 фебруари на кои се пријавени 8 кандидати.
XS
SM
MD
LG