Достапни линкови

logo-print

Путин разреши висок руски олимписки функционер


Потпретседателот на Рускиот олимписки комитет Ахмед Билалов.

Потпретседателот на Рускиот олимписки комитет Ахмед Билалов.

Рускиот претседател Владимир Путин го разреши потпретседателот на Рускиот олимписки комитет Ахмед Билалов, поради зголемени трошоци и доцнења во подготовките за Зимската олимпијата во Сочи во 2014 година. Путин предупреди дека нема да толерира понатамошни одложувања и зголемувања на трошоците кои се проценува дека ќе достигнат 50 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG