Достапни линкови

logo-print

Генералниот секретар на НАТО Расмусен во Сараево


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен за време на денешната посета на Сараево ќе разговара со претставници на Босна и Херцеговина за перспективите на членството на таа земја во Алијансата и за решавањето на прашањето на воениот имот. Тој ќе се сретне со претседавачот на Претседателството на БиХ Небојша Радмановиќ, со претседавачот на Советот на министри Вјекослав Беванда и со министерот за надворешни работи Златко Лагумџија.
XS
SM
MD
LG