Достапни линкови

logo-print

Иванов ќе биде брифиран за борбената готовност на АРМ


претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Началникот на Генералштабот на АРМ генерал мајор Горанчо Котески денеска ќе го брифира претседателот на Македонија и врховен командант на Вооружените сили Ѓорге Иванов за борбената готовност на АРМ. Станува збор за редовна годишна обврска на која ќе присуствуваат и министерот за одбрана Фатмир Бесими, како и командантите на потчинетите команди и единици и началниците на организационите единици на ГШ на АРМ.
XS
SM
MD
LG