Достапни линкови

logo-print

Муслиманските нации бараат преговори за конфликтот во Сирија


Самитот на Организацијата за исламска соработка во Каиро

Самитот на Организацијата за исламска соработка во Каиро

Лидерите на мулиманските нации повикаа на преговори за да се стави крај на конфликтот во Сирија. Решавање на кризата во земјата е високо на агендата на дводневниот Самит на Организацијата за исламска соработка, кој започна вчера во Каиро.
Египетскиот претседател Мухамед Морси на отварањето го повика владејачкиот режим во Дамаск да ја научи лекцијата од историјата и да не ги става своите интереси пред оние на нацијата.
XS
SM
MD
LG