Достапни линкови

logo-print

Промени во Владата на Тунис по убиството на опозицискиот лидер


Премиерот на Тунис Хамади Џебали

Премиерот на Тунис Хамади Џебали

Премиерот на Тунис Хамади Џебали изјави дека ќе ја распушти владата по убиството на опозицискиот лидер. Џебали што поскоро ќе формира нова влада на технократи кои ќе ја водат земјата до изборите.
Вчерашното убиство на левичарскиот лидер Чокри Белаид предизвика протести во земјата.
XS
SM
MD
LG