Достапни линкови

logo-print

Панета предупредува на кратењето на буџетот на одбраната


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета предупреди дека кратењето на трошоците од буџетот за одбрана ќе има влијание врз способноста на војската да реагира во време на криза.
Во неговиот последен говор на функцијата Панета изјави дека кратењето на буџетот исто така ќе го принуди Пентагон да ја намали работната сили и да ги намали поморските и воздушните операции.
XS
SM
MD
LG