Достапни линкови

logo-print

Трајко Вељановски на средби со американски конгресмени


Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски ја продложува посетата на САД. Тој денеска во Вашингтон ќе има средби со претседателот на Комитетот за надворешни односи на Претставничкиот дом на САД конгресменот Ед Ројс, со ко-претседавачот на Комитетот за промоција на демократијата Дејвид Прајс и со конгресменот Питер Роскам. Вељаноски ќе се сретне и со претседателот на фондацијата Херитиџ, поранешниот сенатор Џим ДеМинт, како и со претседателот на Националниот демократски институт Кенет Волак.
XS
SM
MD
LG