Достапни линкови

logo-print

Облачно време со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со обилен дожд особено во западните делови од земјава.
Утринската температура се движи од минус пет до еден, а дневната од седум до 14 степени.
XS
SM
MD
LG