Достапни линкови

Нов самоубиствен напад во ирачкиот град Таџи


Таџи, Ирак

Таџи, Ирак

Во самоубиствен напад со автомобил бомба врз еден воен контролен пункт во ирачкиот град Таџи, загинале двајца војници и двајца цивили, соопштија ирачките власти. Во инцидентот биле повредени 14 лица, а засега никој не ја превзел одговорноста. Ова е втор самоубиствен напад во Таџи, кој е на 20 километри од Багдад, во последниве два дена. Вчера, во сличен напад загинаа 22 лица.
XS
SM
MD
LG