Достапни линкови

Аврамопулос - Впечатливо го намаливме државниот долг


Грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос.

Грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос.

Грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос денеска уверуваше дека неговата земја е одлучна да продолжи со „својот план за смели реформи“ и посочи дека Грција веќе постигнала „забележителен напредок“, пренесоа агенциите. Впечатливо го намаливме нашиот државен долг, изјави Аврамопулос по средбата со својот француски колега Лоран Фабиус.
XS
SM
MD
LG