Достапни линкови

logo-print

Аврамопулос во посета на Франција


Шефот на грчката дипломатија Димитрис Аврамопулос

Шефот на грчката дипломатија Димитрис Аврамопулос

Шефот на грчката дипломатија Димитрис Аврамопулос денеска заминува во официјална посета на Париз по покана од францускиот колега Лоран Фабијус.
Тема на разговор ќе биде претстојната посета на францускиот претседател Франсоа Оланд на Грција. Грчките медиуми објавија дека Оланд ќе ја посети Атина на 18 февруари, при што ќе се разгледуваат можностите за француски инвестиции во Грција.
XS
SM
MD
LG