Достапни линкови

logo-print

Седница на Комисијата за европски прашања


Амбасадорот на Ирска задолжен за Македонија со седиште во Букурешт Оливер Гроган денеска пред собраниската Комисија за европски прашања ќе ги претстави приоритетите и програмата за работа на претседателството на Ирска со Европската унија за првата половина од годинава. Тоа е единствена точка на дневниот ред на седницата на Комисијата.
XS
SM
MD
LG