Достапни линкови

logo-print

Израел уапси 25 припадници на Хамас


Лидерот на Хамас Калед Мешал

Лидерот на Хамас Калед Мешал

Израелската војска во текот на изминатата ноќ на Западниот Брег уапсила 25 членови на Хаамас, меѓу нив и тројца пратеници. Од 74 пратеници на Хамас во Палестинскиот совет, 12 се во притвор на израелските власти. Палестинскиот совет има 132 члена.
XS
SM
MD
LG