Достапни линкови

logo-print

Шпанскиот премиер демантираше учество во аферата


Шпанскиот премиер, Маријано Рахој демантираше дека добивал нелегано пари од градежните фирми и најави дека ќе објави извештај за своите приходи. Тој исто така рече дека не се занимава со политка поради пари. Шпанските медиуми го објавија премиерот Рахој како еден од политичарите кои добивале нелегално пари од градежните фирми, односно дека поранешниот благајник Луис Барсенас им доставувал парични бонуси на партиските лидери.
XS
SM
MD
LG