Достапни линкови

logo-print

Српско турско пријателство за мир на Балканот


Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу во Белград

Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу во Белград

Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу денеска во Белград изјави дека стратегиското пријателство меѓу Србија и Турција е важен механизам за стабилност и мир на Балканот. Тој по средбата со шефот на српската дипломатија Иван Мркиќ додаде дека Турција го поддржува дијалогот меѓу Белград и Приштина и оти е подготвена да помогне.
XS
SM
MD
LG