Достапни линкови

logo-print

Севернокорејскиот лидер наредил подготовка за војна


Северна Кореа била во состојба на готовност, откако лидерот Ким Џон Ун и наредил на војската да се подготвува за војна, пишуваат јужнокорејските весници. Се додава дека наредбата била дадена во рамките на подготовките за нова нуклеарна проба, најверојатно на 16 февруари, односно на роденденот на поранешниот лидер Ким Џонг Ил.
XS
SM
MD
LG