Достапни линкови

logo-print

Триесетина загинати во експлозија на пиротехника во Кина


Околу триесетина лица загинале кога камион полн со пиротехника денеска експлодирал на еден мост во централниот дел на Кина. Кинеските медиуми јавуваат дека од експлозијата бил уништен дел од мостот во должина од скоро 80 метри.
XS
SM
MD
LG