Достапни линкови

logo-print

Времето сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи од шест до 13 степени.

Во Скопје слично време, со температура до седум степени.
XS
SM
MD
LG