Достапни линкови

logo-print

КФОР ќе реагира ако некој се обиде да ги наруши мирот на Косово


Архивска фотографија: Војници на КФОР на Косово.

Архивска фотографија: Војници на КФОР на Косово.

Командантот на КФОР Фолкер Халбауер денеска изјави дека КФОР ќе реагира доколку некој се обиде да ги наруши мирот и безбедноста на Косово, без да нагласи за евентуално новата акција во северниот дел на земјата. На прашањето дали КФОР ќе ги отстрани новите блокади кои Србите денеска попладне ги поставиле на автопатот Приштина-Рашка, тој одговори дека нема да зборува за оперативни детали.
XS
SM
MD
LG