Достапни линкови

logo-print

Груевски денеска го одмолче падот на слободата на печат во Македонија


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Премиерот Никола Груевски денеска остана без коментар за големиот пад на слободата на медиуми во Македонија, според листата на Репортери без граници. На денешната собраниска седница за пратенички прашања, пратеникот Изет Зеќири од НДП побара отчет од премиерот за падот на слободата на печат, но Груевски рече дека ќе одговори писмено.
XS
SM
MD
LG