Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат разговорите за името во Њујорк


Денеска во Њујорк продолжуваат разговорите за разликите околу името под покровителство на медијаторот на ОН Метју Нимиц.
Вчера специјалниот претставник на ОН Нимиц го запознал македонскиот преговарач амбасадорот Зоран Јолевски со ставовите на грчката страна во врска со македонските предлози што медијаторот претходно ги добил, јавија македонските медиуми.Пред средбата со Јолевски, Нимиц се сретнал и со грчкиот преговарач Адамантиос Василакис со кого разговарал за можните решенија, за кои било претходно разговарано во Скопје и во Атина.
XS
SM
MD
LG