Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Сомалија


Најмалку шест луѓе загинале во денешниот напад на бомбаш самоубиец пред кабинетот на сомалијскиот премиер Абди Ширдон Саид во Могадиш. Премиерот, според владини извори, иако за време на нападот бил во кабинетот, не бил повреден. Во Сомалија зачестија ваквите напади откако војската и силите на Африканската унија пред две години ги истераа исламските бунтовници.
XS
SM
MD
LG