Достапни линкови

logo-print

Серија земотреси во Казахстан


Неколку земјотреси синоќа го погодија најголемиот град во Казахстан, Алмати. Најсилниот од нив бил со сила од 6,6 степени со епицентар на околу 200 километри од градот. Потресите предизвикаале паника кај жителите, а повеќето од нив ноќта ја минале надвор од нивните домови. Засега нема извештаи за жртви или поголеми штети.
XS
SM
MD
LG