Достапни линкови

logo-print

Враќање на контингент на АРМ од Авганистан


илустрација

илустрација

Во касарната „Чеде Филипоски Даме“ во Кичево денеска ќе се одржи свечена церемонија по повод враќањето на контингентот на АРМ од составот на Првата механизирана пешадиска бригада што учествуваше во мировната мисија ИСАФ во Авганистан. „Леопардите“во изминатите шест месеци беа задолжени за обезбедување на главната команда на силите на ИСАФ во Кабул.
XS
SM
MD
LG