Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов во официјална посета на Катар


Архива

Архива

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов од денеска на покана од катарскиот емир Шеик Хамад бин Калифа ал Тани престојува во дводневна посета на Државата Катар.
Шефот на македонската држава и емирот aл Тани на средбата во Доха ќе разменат мислења за досегашните билатерални односи и за можностите за продлабочување на соработката меѓу двете земји.
Фокусот на разговорите ќе биде ставен врз можностите за развивање на соработката во економијата.
За време на посетата предвидно е потпишување меморандуми за разбирање во областа на туризмот и за соработка меѓу стопанските комори на Македонија и Катар.
XS
SM
MD
LG