Достапни линкови

logo-print

Руски рибарски брод се преврте


Руски рибарски брод вчера се преврте во Јапонското Море. Во тек е потрагата по 20 членови на екипажот кој официјално се водат за изчезнати, соопштија службите за итна помош. Руските власти соопштија дека 10 морнари се спасени и пронајдени на чамец за спасување. Службите за итна помош соопштија дека сопстевникот на рибарскиот брод го пријавил за исчезнат откако тој не стигнал на договореното место по што започнала потрагата. Бродот бил пронајден во близина на рускиот пацифистички брег. Тиее соопштија дека како исчезнато се водат 13 Руси и 7 Индонезици, членови на екипажот.
XS
SM
MD
LG