Достапни линкови

logo-print

Уапсени шестмина осомничени за експлозијата во Загреб


Хрватската полиција уапси шестмина осомничени за експлозијата која одекна на 23 јануари во центарот на Загреб на плоштадот Бан Јелачиќ, јавуваат хрватските медиуми. Полицијата соопшти дека истрагата е во тек без притоа да изнесе детали околку осомничените и мотивите за поставувањето на експлозивната направа.При експлозијата никој не е ранет, а полицијата нападот го квалификуваше како доведување во опасност на човечки животи.
XS
SM
MD
LG