Достапни линкови

logo-print

Приведени студенти во Турција на протест против Ердоган


Илустрација

Илустрација

Турската полиција денеска приведе 18 студенти, кои протестираа во Истанбул против премиерот Реџеп Таип Ердоган. Протестот беше организиран пред почетокот на церемонијата за одбележување на 130 години од постоењето на Универзитетот Мармара, на која учествува и Ердоган. Демонстрантите носеа пароли против Ердоган, како и против распоредувањето на ракетите „Патриот“ во Турција.
XS
SM
MD
LG