Достапни линкови

logo-print

Еврото на 11 месечен рекорд во однос на доларот


Еврото во однос на доларот порасна на највисоко ниво за изминативе 11 месеци. Едно евро вреди 1.346 долари.
Сигналите се дека европскиот финансиски систем заздравува.
Глобалните акции исто така се во пораст по добрите вести од Германија и солидните корпоративни приходи во САД
XS
SM
MD
LG