Достапни линкови

logo-print

Илјадници крокодили избегале од фарма во Јужна Африка


Јужноафриканската полиција се приклучила во ловот на илјадници крокодили кои избегале од една фарма за врема на најновите поплави во таа земја. Се прецизира дека станува збор за 7 илјади крокодили. Досега само 2 илјади од нив биле повторно фатени. Полицијата го предупреди локалното население да ги избегнува подрачјата каде што би можело да се наоѓаат избеганите крокодили.
XS
SM
MD
LG