Достапни линкови

logo-print

Новиот строг закон против пушењето пред Думата


Новиот строг закон против пушењето денеска оди на вотор читање во руската Дума. Со него се предвидува забрана на пушењето на универзитетите и училиштата, работните места, станбените згради, локалниот и меѓуградскиот превоз. Тој ќе ги зголеми значително акцизите за тутунот. За да биде донесен тој треба да помине три читања во Думата и да биде потпишан од претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG