Достапни линкови

logo-print

Во Сенатот расправа за номинацијата на Џон Кери за државен секретар


Денеска во американскиот Сенат ќе се расправа за номинацијата на Џон Кери за нов државен секретар. Се очекува тој лесно да го добие одобрението од комитетот за надворешни работи во Сенатот, на чие чело беше токму тој во последните 4 години. Џон Кери, ветеран од војната во Виетнам, 4 мандати е сенатор од државата Масачусетс.
XS
SM
MD
LG