Достапни линкови

logo-print

Економскиот форум во Давос за перспективите на светската економија


Во швајцарскиот град Давос се одржува Светскиот економски форум. Учествуваат 50 лидери на држави и околу 2.500 директори на големи светски компании. Се очекува во следните пет дена во фокусот на форумот да бидат дискусиите за изгледите на пораст на светската економија.
XS
SM
MD
LG