Достапни линкови

logo-print

ДУИ поддржува анкетна комисија за инцидентот во Собранието


Пратеникот Талат Џафери од ДУИ.

Пратеникот Талат Џафери од ДУИ.

Пратеничката група на ДУИ ја поддржува инцијативата на НДП за формирање анкетна комисија за расчистување на настаните од 24 декември, но координаторот Талат Џафери вели дека дилемата е во смислата на формирање ваква комисија кога опозицијата одбива да се врати во Собранието. Во што би била смислата да се формира комисијата од овој состав кој што е внатре во Собранието, во услови кога опозицијата укажува дека нема намера да се врати, изјави Џафери.
XS
SM
MD
LG