Достапни линкови

logo-print

ОН со повик за смирување на ситуацијата во Прешево


Прешево

Прешево

Обединетите нации повикаа на смирување на ситуацијата на југот на Србија каде локални албанци протестираа поради отстранување споменик на ОВПМБ во Прешево.
Мартин Несирски, портпарол на генералниот секретар на ОН, Бан Ки-мун, изјави дека ОН постојано ја нагласуваат потребата за меѓународно и регионално помирување на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG