Достапни линкови

logo-print

Парламентарни избори во Израел


Војник гласа во една воена база во јужен Израел

Војник гласа во една воена база во јужен Израел

Израелците денеска ќе гласаат на парламентарните избори во земјата. Анкетите покажуваат дека премиерот Бенјамин Нетанјаху уште еднаш ќе ја добие најсилната позиција во Парламентот, но балансот меѓу неговите коалициони партнери најверојатно ќе биде значително променет.
Ултранационалната еврејската партија на Нафтали Бенет беше изненадување во кампањата досега и тој е опишан како новата рок ѕвезда на израелската политика.
XS
SM
MD
LG