Достапни линкови

logo-print

Зафировски разрешен од Антикорупциска


Воислав Зафировски.

Воислав Зафировски.

Собранието попладнево го разреши Воислав Зафировски од член на Државната комисија за спречување на корупцијата, по иницијатива на комисијата. Во иницијативата се наведува дека Зафировски, во периодот кога бил претседател на Антикорупциска, ги пречекорил границите на служебното овластување со што се создале услови за негова лична одговорност.
XS
SM
MD
LG