Достапни линкови

logo-print

Иванов му честита на Обама


Илустрација

Илустрација

Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов упатил честитка до американскиот претседател Барак Обама по повод инаугурацијата за вториот мандат. Иванов изразува уверување дека Македонија останува стабилен и доверлив партнер и пријател на Соединетите Држави, во насока на севкупните заложби за мир и безбедност, слобода и демократски просперитет на сите народи во светот, како и во активностите насочени против тероризмот и сите други закани врз светскиот мир.
XS
SM
MD
LG