Достапни линкови

logo-print

Истрага кај произведувачот на акумулатори за Дримлајнерот


Американски и јапонски претставници вршат истрага во седиштето на компанијата во Кјото, која ги снабдува Боинзите 787, Дримлајнер, со акумулатори. Портпарол на компанијата изјави дека тие целосно соработуваат во истрагата. До ова доаѓа откако сите 50 Дримлајнери во светот беа приземјени, бидејки во некои од нив дојде до проблеми со акумулаторите.
XS
SM
MD
LG