Достапни линкови

logo-print

Американскиот Претседател Обама денеска ќе положи заклетва


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе даде јавна свечена заклетва во Вашингтон на почетокот на неговиот втор мандат.
Шефот на државата беше инаугуриран на скромна приватна церемонија во Белата куќа. Во услови на засилено обезбедување, Обама ќе даде заклетва пред публика која се очекува да брои од 600.000 до 800.000 лица.
Американската амбасада во Скопје организира следење на настанот во живо во Американското катче во библиотеката Климент Охридски.
XS
SM
MD
LG