Достапни линкови

logo-print

Запалена судска зграда во Египет


Демонстранти запалија судска зграда во градот Александрија во текот на вториот ден антивладини протести кои се организираат низ Египет. Безбедносните сили соопштија дека пламенот уништил дел од објектот и архивата. Пред судот млади демонстранти фрлале камења кон полицајците кои одговориле со солзавец.
XS
SM
MD
LG