Достапни линкови

logo-print

Крај на заложничката драма во Алжир


Алжирските специјални единици го ослободиле последниот објект од окупираниот комплекс, при што загинале 11 исламистички милитанти. Државните медиуми јавуваат дека милитантите поврзани со терористичката Ал Каеда убиле седуммина заложници денеска. Алжирските власти соопштија дека 16 странци биле ослободени од заложништво, меѓу кои двајца Американци, двајца Германци и еден Португалец. .
XS
SM
MD
LG