Достапни линкови

logo-print

Пронајдени 15 изгорени тела во Алжир


Алжирските безбедносни сили пронашле 15 изгорени тела во рафинеријата за гас која ја нападнаа милитанти поврзани со терористичката Ал Каеда, јавуваат медиумите. За сега не е јасно дали загинатите биле вработени во комплексот или милитанти кои го нападнаа објектот на 16 овој месец. Безбедносните сили воспоставија контрола над поголем дел од градбите но во неколку згради се уште има милитанти. Владата претходно потврди дека 12 Алжирци и двајца странци загинале во текот на операцијата за спасување на 17 Јануари.
XS
SM
MD
LG