Достапни линкови

logo-print

Обама се подготвува за инаугурацискиот викенд


Американскиот претседател Барак Обама ќе организира „Национален ден на служба“ кон почетокот на инаугурацискиот викенд, кога ќе се одбележи крајот на неговиот прв и стартот на вториот мандат. Пред неговата прва инаогурација во 2009 година Обама помогна со реновирањето на прифатилиште за проблематични тинејџери и ги посети ранетите војници во армискиот медицински центар.
XS
SM
MD
LG